Tanszakok

Táncművészeti ág

Az alapfokú táncművészeti oktatás célrendszere és funkciói:

Az alapfokú művészeti oktatás követelménye és tantervi programja lehetőséget nyújt a tanulók mozgásműveltségének és mozgáskultúrájának sokirányú fejlesztésére, fizikai állóképességének, ügyességének, cselekvő készségének, ritmusérzékének, hallásának, tér-és formaérzékének fejlesztésére, gazdagítására. Egészséges életmódra, magabiztosságra, határozottságra, érzelmi nyitottságra neveli. Hozzájárul, hogy a tanulók személyisége nyitottá váljon a közösségi alkotó tevékenység és művészetek iránt, valamint egy fiatal művészetet értő és azt művelni szerető réteget hozzon létre. Kibontakoztatja a tanulók kreativitását, improvizációs képességét, készségét.
A program keretében folyó táncművészeti nevelés alkalmat ad a táncművészet különböző műfajai iránt érdeklődő és fogékony tanulók képességeinek fejlesztésére, biztosítja a különböző művészeti szakterületeken való jártasságok megszerzését és gyakorlását. Figyelembe veszi az életkorra jellemző fizikai és szellemi sajátosságokat, a tanulók érdeklődésére, tapasztalataira, folyamatos technikai fejlődésére építve gyarapítja ismereteiket, fejleszti képességeiket és alakítja készségeiket. Az alapfokú és továbbképző évfolyamokon képességeiktől és szorgalmuktól függően fejleszthetik tánctechnikai és előadói műveltségüket és különféle szakirányú területeken szerezhetnek jártasságot.

A táncművészeti oktatás célja, hogy felkészítse és irányítsa a tehetséges tanulókat a táncművészeti pályára, illetve az amatőr táncéletbe való bekapcsolódásra. A múlt és a jelen hagyományainak és táncművészeti értékeinek megismertetésével és megszerettetésével lehetőséget teremt a tanulók számára életkoruknak megfelelő táncművészeti kultúra és műveltség megszerzésére.

Néptánc

Néptánc tanszakunk célja, hogy a magyar néptánc és a népi kultúra iránti érdeklődést elmélyítse tanulóinkban a különböző dialektusok táncain keresztül. A népzene, a népdal, a néptánc és népi játékaink, óriási fejlődési lehetőséget nyújtanak a gyermekek zenei és mozgáskultúrájának fejlesztésére, személyiségük megformálására.

Társastánc

A társastánc tanszak célja, hogy törekedjen a táncművészet, azon belül a társastánc minél teljesebb megismerésére, segítse sajátos eszközeivel a tanulók személyiségének formálását. Megismerhetik növendékeink a társastáncok sokszínűségét,technikai elemeit, a viselkedéskultúra alkalmazásával a társas érintkezésben.

modern tánc

Modern-Kortárstánc tanszak célja: a modern- és kortárstánc technikai megjelenítése, és az előírt tananyag elsajátítása mellett a személyiség fejlődése, az önálló, kapcsolatteremtő improvizáció,kreativitás kialakítása. Tanulóink jártasságot szerezhetnek a kreatív gyermektánc, az esztétikus testképzés, a Graham és Limón-technikákban.

balett

A szép mozgás minden ember ösztönös vágya. A klasszikus balett,mellyel ez elérhető évszázadokon át csiszolódott tánctechnika,amely egy zárt rendszerbe foglalt mozgásnyelv Vaganova metodikája alapján. A balett tanszak célja, hogy a tanuló a klasszikus balett speciális harmóniát igénylő, fegyelmezett,tudatos mozgásnyelvét, tánctechnikáját elsajátítsa.